2012’nin ticarisi Kangoo Z.E.

Renault’nun yüzde 100 elektrikli modeli Kango Z.E, ticari araçlar konusunda uzman 22 Avrupalı gazeteciden oluşan jüri tarafından, 2012 Yılının Ticari Aracı olarak seçildi. Kangoo Z.E. 168 puan üzerinden 104 puan alarak, Iveco Daily, Fiat Ducato ve VW Caddy’yi geride bıraktı. Ödül, Belçika’daki 14. Uluslararası “Trailer” Fuarı’nın açılış gecesinde Renault’un Ticari Araç Bölümü Direktörü Jean-Marie Hurtiger’e verildi. Jüri başkanı Pieter Wieman şu açıklamada bulundu: “Kangoo Z.E. ile Renault, elektrik motorlu aracı Avrupa’da ticari araç kullanıcıları için erişilebilir kılıyor. Karayolu taşımacılığındaki mevcut sorunların en önemlilerinden biri olan çevreye çok önemli bir katkı sağlıyor”

Jean-Marie Hurtiger şu açıklamayı yaptı: “Bu ödül, Renault’nun dört elektrik motorlu aracından biri olan Kangoo Z.E. projesinde yıllardan beri özverili çalışmalar yapan Renault çalışanlarını ödüllendiriyor. Bu maceraya etüt büro, Maubeuge fabrikası, ticari bölüm olmak üzere şirketin tüm meslek birimleri katıldı. Kararlılık, yaratıcılık ve özellikle de şimdi meyvelerini veren iyi bir ekip ruhu göstererek bu zorluğun üstesinden geldiler.”

Kangoo Z.E. satışta
Renault Z.E. gamının ilk modeli olan, Kangoo Z.E., Renault yetkili satıcılarına 28 Ekim’de girişini yaptı. Avrupa’da (vergi teşviksiz) vergiler hariç 20.000 Euro’dan başlayan fiyatıyla erişilebilir olan Kangoo Z.E., Fransa’da hükümetin 5.000 Euro tutarındaki teşviki sayesinde net 15.000 Euro’luk bir fiyatla satılıyor. Batarya ise 36 ay ve 10 000 km. için aylık net 72 Euro’dan başlayan fiyatlarla kiralanıyor.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: